Tag "посета поклоненици"

Врати се на почетна
Свет

Околу 70 илјади верници на литургијата со папата во Сараево

Околу 70 илјади луѓе ќе присуствуваат на литургијата, која папата Фрањо ќе ја служи на стадионот Кошево во Сараево на 6 јуни и ќе биде еден од најголемите