Tag "Порт Луис"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Маврициус: Папата ги поттикна властите да ја покажат вредноста за служење на општото добро

Папата Фрањо се обрати пред властите, претставниците на граѓанското општество и дипломатскиот кор на островската нација во претседателската палата во главниот град на Маврициус. По состанокот, Светиот Отец се упати