Tag "Порака за Светскиот ден на мирот"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Вештачката интелигенција нека биде пат до мирот

Пораката за Светскиот ден на мирот 2024 година, кој ќе се слави на 1 јануари, папата Фрањо ја посвети на новите технологии: „Ако ја зголемуваат нееднаквоста и конфликтите, не може