Tag "популарност"

Врати се на почетна
Ватикан

Три години од изборот на папата Фрањо

Во недела се навршуваат три години од изборот на Хорхе Марија Бергољо на Петровиот престол. И токму таа трета година од понтификатот беше многу интензивна