Tag "поправен дом"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата на Велики Четврток: Животот е поубав кога си помагаме

На Велики Четврток, 6 април 2023 година, како и во 2013 година, папата Фрањо ја предводеше Светата Литургија Вечера Господова во казнено-поправниот дом за малолетници Казал дел Мармо, во предградието