Tag "Полноќна света Литургија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата на Божиќна света Литургија: Да ги насочиме очите кон вистинскиот Бог

Папата Фрањо ја предводеше полноќната божиќната света Литургија во базиликата Свети Петар, вечерта на 24 декември 2023 година и истакна дека „чудото на Божиќ“ е тоа што бесконечниот Бог „станува