Tag "Пожешки бискуп"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Честитка од бискупот Стојанов до новиот Пожешки бискуп монсињор Иво Мартиновиќ

Во среда 13 март 2024 година Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монсињор Киро Стојанов, во име на свештениците, членовите на монашките заедници, целиот верен народ на Скопската бискупија