Tag "пожарникари"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата ги испрати ватиканските пожарникари за помош во Аматриче

Како конкретен знак за искажување на близина на жртвите од земјотресот во централна Италија, папа Фрањо испрати група од 6 ватикански пожарникари во Аматриче, град кој е најмногу погоден од