Tag "подморница"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата изрази сочуство до семејството на жртвите настрадани во руската подморница

Рускиот претседател со кој ќе се сретне папата Фрањо во четврток 7 јули, рече дека несреќата е голема загуба и побара истрага која треба да ја утврди за причината