Tag "подморница „Сан Хуан“"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се моли за екипажот на исчезнатата аргентинска подморница

Папата Фрањо се моли за 44 членови на екипажот на исчезнатата аргентинска подморница – стои во пораката која ја потпиша Папскиот државен секретар кардинал Пиетро Паролин.