Tag "поделби"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата Фрањо: Поделбите ја уништуваат Црквата

Поделбите ја уништуваат Црквата, а ѓаволот се труди да го искушува самиот корен на единството, евхаристиското славење – рече папата Фрањо во текот на светата Литургија