Tag "плоштадот Свети Петар"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

На плоштадот Свети Петар пристигна божиќната елка

Божиќната елка висока 26 метри пристигна од италијанската покраина Абруцо, во централна Италија, но и украсите со кои ќе биде украсена се направени во таа покраина во централна Италија. Официјалната

Ватикан Вести

Папата: Да бидеме сведоци на понизноста и добрината

На 7 ноемри 2018 година попладне, папата Фрањо ги прими во аудиенција донаторите на божиќното дрво и јаслите направени од песок, кои се поставени на плоштадот Свети Петар. Заблагдоарувајќи им