Tag "пентакосталци"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо: Поделбите нѐ не спречуваат да бидеме браќа

Папата Фрањо испрати видео порака до учесниците на онлајн средбата на Италијанскиот харизматски совет кој го сочинуваат католици и пентекосталци во Италија потсетувајќи на дијалогот започнат во 1992 одина и