Tag "патријархот Кирил"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата се осврна на средбата со Патријархот Кирил

По средбата со патријархот Кирил и потпишувањето на заедничка декларација, Светиот Отец се упати кон Мексико, пред новинарите се осврна на средбата во Хавана,