Tag "пасторално наследство"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата: Не ги обесхрабрувајте стремежите на младите

По повод двестогодишнината од раѓањето на свети Иван Боско (познат како Дон Боско) Папата Фрањо испрати благодарно писмо до главниот настојател на отците Салезијанци, дон Анхел Фернандез Артиме во кое