Tag "парохија „Св. Павле од Крстот“"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ја посети римската парохија „Св. Павле од Крстот“

Да ја бараме благодатта за да веруваме дека Христос е жив, дека воскресна – е молитвата на папата Фрањо од проповедта на светата Литургија која ја служеше во римската парохија