Tag "Париски мировен форум"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Пораката на Светиот Отец до Парискиот форум за мир: Мора од кризата да излеземе подобри

Потребна ни е одговорна надеж за подобрување на светот и излегување од пандемијата, лекувајќи ги раните на човечкото семејство, стои во пораката на папата Фрањо по повод 4. Париски форум