Tag "параолимпијци"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се заблагодари на параолимпијците за нивната надеж и храброст

На крајот од Генералната аудиенција во среда 25 август 2021 година, папата Фрањо упати повик, кој се совпаѓа со почетокот на Параолимписките игри во Токио. Исто така потсети и на