Tag "параолимписки игри"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата во пресрет на Зимските олипмиски игри: Инклузивниот спорт е вистинскиот златен медел

Светиот Отец упати поздрав до учесниците на претстојните Зимски олимписки и параолимписки игри и изрази задоволство што новото гесло ја поттикнува културата на братство.