Tag "пап Фрањо"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Културата на отфрлање ја маргинализира и дискриминира личноста

По повод 40. Средба за пријателство меѓу народите папата Фрањо до епископот на Римини монс. Франческо Ламбијаси испрати порака која ја потпиша кардинал Пиетро Паролин, а во која на сите