Tag "Папска светската молитвена мрежа"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Палестинците и Израелците имаат право да живеат во мир (видео)

Во видео пораката објавена од Папската светската молитвена мрежа, папата Фрањо ги охрабрува верниците да молат за Украина и посебно за Светата Земја, за споровите да се решаваат со дијалог