Tag "Папската детска болница Бамбино Џесу"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папската детска болница го осуди ширењето лажни вести

Папската детска болница Бамбино Џесу во Рим остро го осуди ширењето лажна вест, во која се посчува дека три деца починале по вакцинацијата