Tag "папа Фрањо Марија де Жезус де Агреда"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Во свет полн со врева, потребна е тишина за да се контемплира Бог

Во четврток, на 16 ноември 2023 година, папата Фрањо се сретна со учесниците на Меѓународниот конгрес посветен на шпанската мистичарка Марија де Жезус де Агреда, монахиња концепционистка, организиран од Папската