Tag "Папата: Чувајте ја верата"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Чувајте ја верата, правете да расте и да стане сведоштво за другите

Светиот Отец на празникот Крштение Господово во реката Јордан во Сикстинската капела крсти 28