Tag "Папата Фрањо ги прима акредитивните писма од шестмина нови амбасадори"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата до амбасадорите: Изградете поправеден свет

Вонредни и ополnномоштени амбасадори на Сејшелските Острови, Мали, Андора, Кенија, Латвија и Нигер му ги врачија акредитивните писма на папата Фрањо кој ги поттикна да се ангажираат за општото добро