Tag "Папата го прими белгискиот кралски пар"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата во аудиенција го прими белгискиот кралски пар

 Во понеделник 9 март папата Фрањо го прими во аудиенција белгискиот кралски пар, Филипе и Матилда, кои потоа се сретнаа и со државниот секретар, кардинал Паролин, како и со секретарот