Tag "папамобил"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата доби подарок еколошки папамобил

Минатата среда папата Фрањо од Јапонската епископска конференција доби посебен дар. Станува збор за папамобил Тојота Мираи, кој е на водороден погон.