Tag "Паол Силиј"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата неочекувано телефонираше на властите во Ница

Светиот Отец им телефонираше на властите во француски град Ница погоден од тероризмот, прашувајќи ги како би можел да помогне во поглед на минатонеделниот напад во кој 84 луѓе го