Tag "пандемија од Ковид-19"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Помош од Абу Даби за населението во Амазонија

Шеикот Мохамед бин Зајед принц на Абу Даби одговори на повикот на папата Фрањо да помогне на најсиромашните народи во светот, и во Амазонија испрати 50 тони здравствен и хигиенски