Tag "Палмазола"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата во затворот Палмазола

„Пред вас стои еден човек, на кого му се простени многу свои гревови”, овие зборови Папата Фрањо ги упати во Центарот за превоспитување Санта Круз – Палмазола,