Tag "Павилјон на верата"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо: Религиите треба да дадат добар пример работејќи заедно за мирот и климата

Тоа особено го бараат од нас најслабите и сиромашните, рече папата Фрањо во видео пораката прикажана во Дубаи по повод инаугурацијата на Павилјонот на верата, простор за синергија меѓу организациите,