Tag "отец Диего Фарес"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Фрањо на свештениците и ѓаконите им подари книга

Папата Фрањо на крајот од светата Литургија за посвета на елеј, на Велики четврток, на сите концелебранти и ѓакони им подари примерок од книгата на отец Диего Фарес аргентински исусовец