Tag "Николас Мадуро"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се сретна со претседателот на Венецуела

Папата Фрањо во понеделникот на 24 октомври 2016 година приватно се сретна со претседателот на Венецуела Николас Мадуро – пренесе Канцеларијата за печат на Светиот Престол.