Tag "Не вртете го лицето од сиромашните"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Порака на Папата за Светскиот ден на сиромашните: „Не вртете го лицето од сиромашните!“

Во својата порака за Светскиот ден на сиромашните, кој оваа година се одбележува по седми пат, папата Фрањо не охрабрува да не го вртиме погледот од оние кои се во