Tag "надбискупот кардинал Рикардо Еџати"

Врати се на почетна
Вести Свет

Посетата на Папата на Чиле се очекува со големо нетрпение

Од 15 до 18 јануари, папата Фрањо ќе го посети Чиле, а после тоа ќе замине за Перу.