Tag "мошти Свети Климент Папа"

Врати се на почетна
Вести Свет

Папата Фрањо подари мошти на Бугарската православна црква

Апостолскиот нунциј во Бугарија монсињор Анселмо Гвидо Пекорари на 27 февруари 2020 година во име на папата Фрањо свечено ги предаде на Неговата Светост патријархот Ноофит, Патријарх на Бугарија и