Tag "Монтеверде"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата ја посети римската парохија во населбата Монтеверде

Папата Фрањо на 7 април ја посети парохијата „Сан Џулио” во римската населба Монтеверде. Ова е 19 официјална посета на папата Фрањо, како дел од пасторланите посети на римскиот епископ