Tag "млади Централноафриканска Република"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата: Доверете се на Бог, бидејќи е милосрден

По светата Литургија во катедралата во Банги, Светиот Отец го отвори молитевното бдение за млади посветено на милосрдието. На почетокот едно момче зборуваше за тоа како младите во Централноафриканската Република