Tag "Мексиско"

Врати се на почетна
Ватикан

Телеграма со сочувство до бискупот од Папантлa

Државниот секретар на Светиот Престол, кардинал Пиетро Паролин, во име на папата Фрањо испрати телеграма со сочувство до мексиканскиот бискуп од Папантлa