Tag "Матер Еклесија"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата Бенедикт XVI го прослави 93 роденден

Прослава без посети заради пандемијата, но опкружен со топлина и молитва, со посебни мисли посветени на жртвите на коронавирусот, со тие зборови надбискупот Георг Генсвајн во разговор за Радио Ватикан,