Tag "малите земјоделци"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата : Малите земјоделци да добијат праведен надомест

Благодатите на Божјиот дар треба да бидат на располагање на сите. Така папата Фрањо ја опиша земјата во видеопораката за молитвената накана на Апостолатот за молитва за месец април 2016