Tag "Кондрушиевич"

Врати се на почетна
Вести Свет

Надбискупот од Минск: Потребен е дијалог за да се избегне граѓанска војна

За решавање на кризата во Белорусија е потребно мир и дијалог. Монсињор Тадеуш Кондрушиевич, надбискуп на Минск, овие денови повеќе пати, од самиот почеток на демонстрациите, ги поттикнува Белорусите да