Tag "Конгрегацијата за Источни Цркви"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата: Да научиме како храбро да чукаме на Божјото срце

Пред стои години, односно во 1917 година, папата Бенедикт XV ја основа Конгрегацијата за Источни

Ватикан Вести

Пораката на Папата по повод сто годишнината од Конгрегацијата за Источни Цркви

Пред светата Литургија во базиликата Света Марија Велика, по повод 100 годишнина