Tag "КОВИД болница"

Врати се на почетна
Вести Македонија

Бискупот Стојанов изрази сочувство и повика на молитва за жртвите и повредените од пожарот во Тетово

По повод трагичниот пожар во модуларниот КОВИД центар во болницата во Тетово, кој се случи во вечерните часови на 8 септември, Скопскиот бискуп и Струмичко – скопски епарх монс. Киро