Tag "Книга Откровение"

Врати се на почетна
Ватикан Вера Вести Проповеди

Папата: Корупцијата е еден вид на богохулење

Корупцијата е еден вид на богохулење кое води до обожавање на парите и искористување на другите – рече папата Фрањо на светата Литургија на 24 ноември 2016 година во домот