Tag "Клаудио Гуџероти"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Надбискупот Клаудио Гуџероти е новиот префект на Дикастеријата за Источни Цркви

Во понеделник, 21 ноември 2022 година, папата Фрањо го именува ватиканскиот дипломат, надбискупот Клаудио Гуџероти (67) за нов префект на Дикастеријата за Источни Цркви