Tag "класни борби"

Врати се на почетна
Ватикан

Папата Фрањо за единствен датум за сите христијани при славењето на Велигден

Убавината на Црквата, единството, милосрдието, еден фиксен датум за прославата на Велигден, азискиот континент како ветување за Црквата. Тоа беа некои од темите на кои се осврна папата Фрањо во