Tag "Кипарска православна црква"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата се сретна со претставници на Кипарската православна црква

На вториот ден од своето 35. апостолско патување во странство, во петок, 3 декември 2021 година, папата Фрањо го посети православниот кипарски архиепископ Хризостом II во Никозија. а потоа во