Tag "кино"

Врати се на почетна
Ватикан Вести

Папата во „кино“ со бездомници и бегалци

Папата Фрањо и околу стотина бездомници и бегалци во понеделник вечерта на 6 септември во ватиканската сала за аудиенција го гледаа документарниот филм „Франческо.“