Tag "киднапиран"

Врати се на почетна
Свет

Судбината на киднапираниот индиски свештеник и понатаму непозната

Низ целиот свет бројни написи ја потврдуваат и негираат веста за неодамнешното распнување, на Велики Петок, на индискиот салезијански свештеник Томас Узуналил (56),